Kytarový rádce

Připravili jsme pro vás několik článků o hudební teorii, hudebních dovednostech, kytarách a tak vůbec o všem, co se jinam nevešlo nebo je dobré to mít někde pohromadě k dispozici. Měl by to být stručný přehled jednotlivých věcí, které jsou při hře na kytaru potřeba.

Kytara pro začátečníky

Jak začít hrát na kytaru, co všechno bude potřeba a spousta dalších otázek, to vše trápí začínající kytaristy. Pomůžeme vám zorientovat se.

Kytarový slovník

Určitě se všem kytaristům bude hodit malý kytarový slovník, kde jsou shrnuty základní kytarové pojmy jako akordy, stupnice, snímače, typy kytar a další.

Popis kytary

Každý kytarista musí znát z čeho se kytara skládá, co je krk, tělo, struny atd. V tomto přehledu vše popíšeme a uděláme si v tom jasno.

Typy kytar

Nevíte co znamenají pojmy Stratocaster, Jumbo, Les Paul? Podívejte se na přehled běžných kytarových typů. Bude se vám to hodit při výběru kytary.

Kytarové aparatury

K elektrické někdy i k elektroakustické kytaře je potřeba kytarový zesilovač. Jaké jsou jejich typy a podle čeho vybírat?

Akordy na kytaru

Akordy jsou jedním ze základních prvků hudby. Také na kytaře jsou potřeba prakticky pořád, ať už hrajete písničku u táboráku nebo koncertní skladbu.

Stupnice na kytaru

Stupnice jsou jedním ze základů kytarové hry. Využívají se při hraní vyhrávek, melodií nebo sól. Je jich poměrně velké množství, některé se využívají hodně, jiné jenom příležitostně. Udělejte si v tom jasno.

Struny na kytaru - podrobný průvodce

Stuny jsou základní součást kytary, bez které by tento hudební nástroj vůbec nehrál. Jaké struny si vybrat a jak se ve strunách na kytaru orientovat si povíme v tomto krátkém článku.

Ladičky na kytaru

Jaké jsou druhy kytarových ladiček, na co jsou vhodné a jak vám pomohou kytaru naladit.